Pieaudzētu matu kopšana
Raksts sadarbībā ar: www.helena.lv kur varat iegādāties kvalitatīvus matus un veikt matu pieaudzēšanas procedūras.
Helena matu pieaudzēšanas salons visiem klientiem, lai mati saglabātos izcilā stāvoklī iesaka lietot šos matu kopšanas produktus: /veikals/item/cocochoco-profesional/cocochoco-matu-kopsanas-linija/cocochoco-ceramide-intensive-komplekts--sampuns-200ml--kondicionieris-200ml/

Lai Jūsu pieaudzētie mati saglabātu savu kvalitāti un priecētu Jūs vēl ilgi, ir ļoti svarīgi tos pareizi kopt.
1. Pieaudzēto matu kopšanai obligāti ir jāiegādājas speciāla ķemme. Ķemmītes var iegādāties klātienē vai attālināti, es izsūtīšu ar pakomātu. Ar šo ķemmi mati ir jāķemmē vairākas reizes dienā, rūpīgi izķemmējot matu piesakņu zonu vismaz reizi dienā, neplēšot, citeiz ar pirkstiem atdalot kapsuliņas vienu no otras. Tas ir ļoti svarīgi periodā, kad pieaudzētie mati no saknēm ir nedaudz atauguši, jo iespējama matu savelšanās virs kapsuliņām, jo matiņi dabīgi mainās un izkritusie savijas kopā. Ja Jums ir pieaudzēti mati- ķemmējot matu galus, noteikti ir jātur roka pie matu saknēm, jāsāk izķemējot matu galus, tad vidu un tad visā garumā.
2. Ja mati ir bijuši ieveidoti, piemēram, salokoti, tad pirms mazgāšanas tos ir jāizķemmē.
3. Dodoties uz jūru un apmeklējot baseinu, mati ir jāsavāc vaļīgā copē, pārbaudot vai kapsuliņas vai plāksnītes ir augšanas virzienā, nevis nostieptas, lai izvairītos no matiņu izraušanas, pirms tam tos rūpīgi izķemmējot. Matus slapināt nekādā gadījumā nedrīkst. Hlors un sālsūdens neatgriezeniski bojā pieaudzēto matu struktūru, krāsu, izskalo keratīnu, kurš mūsu matos ir iestrādāts. Nepalīdzēs ne mirināšana pirms tam, ne apstrāde ar eļļu.
4. Gulēt ar matiem astē (3-4 gumijās), nakts rullis, vai sapītiem vaļīgā bizē. Tas nepieciešams, lai pati netīšām neuzgultos virsū un neizrautu savus matiņus vai kapsuliņas. Matu savienojuma vietas nedrīkst knibināt.
5. Solāriju var droši apmeklēt, bet ir ieteicams lietot galvas segu, jo UV starojuma ietekmē mati kļūst sausi.
6. Uzturoties pirtī keratīna kapsulas no karstuma paliek mīkstas un visa jūsu frizūra visticamāk būs jāpārtaisa. Ar matu plāksnītēm maigā temperatūrā ar speciālu galvas segu var
apmeklēt.
7. Matus drīkst taisnot ar taisnotāju, kura temperatūra nepārsniedz 180 grādus, un ne biežāk par 2 reizēm nedēļā, izvairoties no pieskaršanās matu stiprinājuma vietām, jo tās var izkusis karstuma ietekmē.. Pirms taisnošanas ir obligāti jāizmanto kosmētika, kas aizsargā matus pret karstumu.
8. Pieaudzētos matus vēlams tonēt un krāsot tumšākus ar matu krāsām, kas nesatur amonjaku. Pieaudzētos matus nekādā gadījumā nedrīkst balināt.
9. Jāizvairās no gulēšanas ar slapjiem matiem.
10. Drīkst lietot putas, laku un želejas.
11. Ņemiet vērā, ka lokšķēru, matu taisnotāja un karstas fēna gaisa plūsmas izmantošana ievērojami saīsina pieaudzēto matu mūžu un kvalitāti. Mati lūzt un kļūst sausi un pinas. Piems ieveidošanas obligāti jālieto karstuma aizsargi.
12. UZMANĪBU! Ja mati pēc mazgāšanas un žāvēšanas ar fēnu nav gludi, zīdaini un viegli, ja tie veļas, ir jāmaina matu kosmētika. Matu kosmētikai ir liela nozīme pieaudzēto matu kvalitātes saglabāšanā, sevišķi blondu matu īpašniecēm.
Iesaku lietot manis parbauditus šampūnus un tie ir tie, kurus lieto klientes pēc keratīna matu taisnošanas un botox. Droši varat iegādāties jūsu ērtībai klātienē vai attālināti pasūtīt no oficiālā izplatītāja Latvijā! Un zemāk foto ar eļļu, kura novērš matiņu pinķerēšanos, ja matiņi ir par sausu. Vislabāk sākt kopt ar viņu jau ar pirmo mazgāšanu. Var lietot ne tikai mitros tikko izmazgātos matos, bet arī starp mazgāšanas reizēm, kur matiņi kļūst sausi.
Esmu novērojusi, ka manas skaistās klientes atgriežas ar super zīdainiem, mikstiem matiem, kuri ir absolūtā savā skaistumā.
13. Pirms matu profilakses vai matu profilakses laikā ir ieteicams veikt matu sakņu krāsošanu. Ja nepieciešams, visu savu matu tonēšanu vai krāsošanu ir ieteicams veikt pirms matu pieaudzēšanas.
Matu ķemmēšana un žāvēšana pēc mazgāšanas
1. Pēc mazgāšanas vēlams apsiet Dvieli stāvus uz atpakaļu matu augšanas virzienā , lai liekais mitrums iesūcas dvielī, tādējādi saīsinot laiku matu žāvēšanai ar fēnu.
2. Pēc dvieļa noņemšanas ir jālieto serums - eļļiņa. Vienmērīgi ieklājot to matos, visvairāk - matu galos un izsmidzināmu matu kopšanas līdzekli, kas aizsargā matus pret karstumu. Pēc katras mazgāšanas reizes matu savienojuma vietas ir jāizžavē ar fēnu, nedrīkst uzkarsēt matus.
3. Matus nekad nežāvē visus kopā. Ja tas tiks darīts, galvas augšdaļa būs sausa, bet pieaudzētu matu stiprināšanas vietas - mitras vēl vismaz 4 stundas, tas var veicināt matu šķipsnu izslīdēšanu.
4. Pirmo izžāvē matu poniju (ja Jums tāds ir). Pēc tam atdala kārtu no auss līdz ausij. Pirmās izžāvē matu saknes un matu stiprinājumu vietas ar vidēju fēna plūsmu, virzienā tikai no augšas uz leju, pēc tam pārējos matus. Gaisa plūsma tikai virzienā no augšas uz leju. ( Mazina pūkošanos) Tikai tad, kad saknes ir sausas un atdalītā matu kārta ir izžāvēta, matus drīkst ķemmēt. Rūpīgi izķemmē matu piesakņu zonu. Ja pieaudzētie mati ir stipri sapinušies, ir jāsāk ķemmēt matu galiņus, pakāpeniski pārejot augstāk, ar otru roku pieturot matu saknes.
5. Dala nākamo kārtu - apmēram deniņu līmenī. Izžāvē matu saknes, tad garos matus un tikai tad ķemmē matu saknes.
6. Mitrus matus ķemmēt nevajadzētu, jo tie ir ļoti trausli, jo ūdenī izšķīst daļa no matu šķiedras starpšūnu saitēm, tiem izžūstot, saites atjaunojas. Arī slidinot ķemmi cauri slapjiem matiem, īpaši, ja mati ir sapiņķerējušies, tos mazliet iestiepj. Cietās aizsargzvīņas vairs nespēj nosegt matu pilnībā. Atklājas nepasargāti laukumi, kurus ar ķemmes zobiem viegli saskrāpēt. Vietās, kur izveidojas mikroplaisiņas, mati parasti lūst vai šķeļas.
Matu mazgāšana
1. Pirms mazgāšanas matus rūpīgi izķemmēt.
2. Matus nemazgāt karstā ūdenī, ieteicams ir vidēji silts ūdens.
3. Mati ir jāmazgā stāvot dušā vai sēžot vannā (lai mati atrodas vertikālā stāvoklī). Mazgājot matus noliecoties uz priekšu, tiek traumētas matu saknes. Matus neceļ uz augšu un neburza kopā ar šampūnu. Tā darot mati var ļoti stipri savelties, atcerieties, tie ir pieaudzēti matiņi, nevis jūsu pašu, viņi ir nedaudz savādāki. Nevar mazgājot berzēt, berzt, rivēt matu garumu un galus. Ja stipri saburza, ir bijuši gadījumi, kad jāmeklē meistara palīdzība to atšķetināšanai.
4. Matus nav ieteicams mazgāt katru dienu (ja tas ir nepieciešams, tad vienā dienā var izmazgāt tikai matu augšējo daļu un otrā - visus matus).
5. Matus mazgāšanai ieteicams lietot dziļi mitrinošus un atšķetinošis šampūnus, maskas un balzāmus. Lai mati saglabātu savu kvalitāti, rekomendējam izmantot https://www.cocochoco.lv/
Ja mati tiek mazgāti ar šampūniem ar sulfātiem, neprofesionāliem līdzekļiem matu garantija tiek zaudēta.
6. Liekot matos šampūnu, balzāmu vai masku, ir jāizvairās no matu burzīšanas, tiem jāatrodas vertikālā stāvoklī.
Šampūns jāuzklāj tikai uz saknēm, lai izvairītos no matu sausināšanas, no pārējiem matiem ar putām izskalosies putekļi un netīrumi.
Matus nosusina ar dvieli un tikai pēc tam ieklāj balzāmu vai masku. To jāuzklāj uz matiem visā garumā, it īpaši uz matu galiem. Obligāti noturam pilnu iedarbības laiku. Pēc tam mati ir rūpīgi jāizskalo, gludinot matus ar pirkstiem un kārtojot šķipsnas. Balzāmu un maksu nedrīkst likt uz pieaudzēto matu savienojuma vietām, tas veicina šķipsnu izslīdēšanu.
7. Ir jāizvairās no matu savienojuma vietu saskares ar ķimikālijām, maskām vai balzāmu.
8. Ja ir izkritusi šķipsna, to vajadzētu saglabāt un atnest meistaram, lai varētu veikt atkārtotu pieaudzēšanu. Ja rodas citas problēmas, nekavējoties ir jāvēršas pie meistara, kurš pieaudzēja Jums matus.
9. Pēc katras mazgāšanas reizes ir rūpīgi jāizķemmē arī matu saknes un matus starp plāksnīšu vai kapsulu rindām. Ja matu saknes netiks izķemmētas, stiprinājuma vietās mati var savelties.
10. Nedrīkst iet vannā ar izlaistiem matiem un tos tur bužināt un skalot guļot ūdenī. Mati saveļas ļoti stipri. Bieži vien pēc tam japinķerē meistaram vaļā mezgli, ja tas ir iespējams.
11.Lūdzu matu procedūrām izvēlēties sev frizieri, kura strādā ar matu pieaudzēšanu, jo ir bijuši gadījumi, kad nezināšanas dēļ arī frizetavā saveļ matiņus.
12. Pieaudzētajos matos drīkst un pat ir ieteicams likt botox vai maigu keratīnu. Var tonēt ar maigu toneri, krāsot tumšākus ar maigu sastāvu.
Lūdzu esat saudzīgas pret matiņiem!
Jautājumu gadījumā sazinies ar mums tel. 22040000

Matu diagnostika, matu bojātības pakāpēs.
MATU DIAGNOSTIKA
Lai meistars spētu pareizi diagnosticēt matus un attiecīgi izvēlēties matiem piemērotāko procedūru, ņemot vērā klienta vēlmes, kā arī veikto diagnostiku, meistaram nepietiek tikai ar vienkāršu paskatīšanos uz klienta matiem. Lai diagnostikas rezultāti būtu pēc iespējas informatīvāki, speciālistam ir jāsaprot arī matu struktūra, jāzina un jānošķir matu bojājuma pakāpes, kā arī jāanalizē diagnozes rezultātā iegūtā informācija.
Cilvēka mati sastāv no vairāk nekā 80-90% keratīna, kā arī lipīdu, pigmenta un molekulārā mitruma – tāds ir matu ķīmiskais sastāvs. Pēc struktūras matu griezumā zem mikroskopa tēlaini var salīdzināt ar koka stumbra daļu. Matu kodols ir medulla, garoza ir mata iekšējā daļa, un kutikula ir ārējais slānis, mata apvalks, kas sastāv no keratīna šūnām.
Diagnostikas laikā meistars, ja nav mikroskopa, nevar redzēt kutikulas un garozas stāvokli, bet, izmantojot noteiktus testus, var noteikt matu bojājuma pakāpi. Pareizi veikta diagnostika jau ir puse ceļa līdz vēlamajam rezultātam.
Matu diagnostika ietver vairākus posmus un ir obligāta pirms izlemšanas, kādu procedūru klientam izvēlēties un kādu sastāvu.
Matu diagnostikas posmi
1. Klientu aptauja
Nav noslēpums, ka vidusmēra cilvēka mati aug ar ātrumu aptuveni 0,5 cm 2 cm mēnesī. Tas ir, ja pie jums uz diagnostiku ierodas modele, kuras matu garums ir aptuveni 40 centimetri, ņemot vērā, ka kliente apgriež savus galus vairākas reizes gadā, tad speciālistam ir jānoskaidro detalizēta informācija par visām klienta veiktajām procedūrām. pēdējā 1-2 gadu laikā ,ja mati ir garāki ,tad sekojoši 3/4 gadu vēsture.
Noteikti jāprecizē svarīgi punkti:
🔥kāda matu krāsa, cik procenti oksidanta un cik bieži mati tiek krāsoti
🔥vai ir notikušas radikālas krāsas izmaiņas, piemēram, no blonda uz tumšu vai, gluži pretēji, balināšana no tumšā vai krāsas izņemšana
🔥Vai klientam kādreiz ir bijusi ilgviļņi?
🔥vai klientam ir veiktas kādas matu kopšanas procedūras pie cita friziera: botokss, keratīns, nanoplastika, ,enzimoterapija,keraplastika, laminēšana, sos, protezēšana, boost-up vai sakņu apjoma palielināšana utt., šobrīd ir ļoti daudz procedūru
🔥Vai klientam ir kādas veselības problēmas vai kādas kontrindikācijas procedūrai?
(psoriāze,dermatīts)
Ir arī ļoti svarīgi precizēt, cik sen tas vai cits notikums notika, jo jums vajadzētu vismaz aptuveni orientēties, kādā matu garumā var būt atšķirīga bojājuma pakāpe, kas atšķiras no vispārējiem matiem.
2. Ārējā pārbaude
Veicam klienta matu ārēju apskati - sadalām matus lielās vertikālās vai horizontālās šķipsnās un pārbaudām krāsošanas viendabīgumu, ja mati ir krāsoti. Ja matu krāsa ir nevienmērīga, iespējams iekrāsota vai klients tuvākajā laikā plāno mainīt matu krāsu, tuvāko dienu laikā pēc procedūras, šajā gadījumā ieteicams klientam vispirms atrisināt problēmu ar krāsu - krāsojiet to un pēc tam veiciet procedūru. Balināt matus tikai pirms procedūras ,un kā minimums 10 dienas pirms !
Tāpat pārbaudes laikā var konstatēt galvas ādas kairinājumu vai bojājumus kas ir kontrindikācija procedūrām. Vai arī lieli dzimumzīmes, kuru klātbūtne jāņem vērā, strādājot.
Matu etniskā piederība arī spēlē svarīgu lomu, izvēloties kompozīciju, ar kuru strādāt. Gadījumā, ja jums ir klients nepārprotami ar afro vai Āzijas matu struktūru un to var noteikt pēc izskata, tad viss ir vienkārši - izvēlieties atbilstošu sastāvu. Arī ar slāvu matiem ir viegli, bet ja šaubies, nekautrējies un pajautā klientam, vai viņam ir austrumu saknes, atceries, labāk prasi un dari savu darbu pēc iespējas efektīvāk, nekā kautrējies prasīt un aiziet klients neapmierināts ar Jūsu darba procedūru rezultātiem Āzijas, Āfrikas un slāvu matiem ir cita struktūra un līdz ar to nepieciešama cita pieeja.
3. Matu mazgāšana
Noskaidrojot visu matu vēsturi, mēs pārejam uz otro diagnostikas posmu, matu mazgāšanu.
Daži frizieri veic diagnostiku, nemazgājot matus, bet vienkārši saslapinot vienu šķipsnu ar ūdeni. Šāda ekspresdiagnostika nevar būt pēc iespējas informatīvāka. Klienta matiem var būt produkti, piemēram, karstuma aizsardzības aerosols, matu eļļa un dažādi nenomazgājami serumi. Arī mati dažādās galvas daļās var atšķirties pēc bojājuma pakāpes.
Tāpēc precīzai diagnozei ir nepieciešama matu mazgāšana vismaz divas reizes, izmantojot dziļi attīrošu šampūnu . Nepieciešams nomazgāt jebkuru produktu paliekas, ko klients nesen lietojis mājās.
4. Matu žāvēšana
Matus žāvē bez ķemmes, bez ķemmēšanas, bez jebkādiem līdzekļiem, kas atvieglo matu ķemmēšanu. Tieši pēc žāvēšanas varēsiet redzēt klienta matus tādus, kādi tie ir patiesībā. Un, pamatojoties uz saņemto, mēs veidosim rīcības plānu gala procedūrai!
5. Pārbaužu veikšana
Šajā posmā veicam testus, kas atklās matu bojājuma pakāpi/pakāpes, lai pēc matu stāvokļa un klienta vēlmēm izvēlētos pareizo procedūru un sastāvu, kuram procedūra tiks veikta.
Matu diagnostikas procesā meistars veic pārbaudes, lai noteiktu bojājuma pakāpi.
Elastības tests.
Elastības tests parāda matu disulfīda saišu bojājuma pakāpi. Pārbaude tiek veikta nevis vienai šķipsnai, bet vairākām - abās pusēs pie deniņiem, vainaga, pakausī un apakšējās pakauša šķipsnas tuvāk kaklam. Tas tiek darīts pirms matu žāvēšanas, tas ir, mati pēc attīrošā šampūna ir nosusināti ar dvieli un atrodas mitrā stāvoklī.
Tievu šķipsnu 1-2 milimetrus biezā tur starp pirkstiem un izstiepj vairākās vietās visā matu garumā. Rokās jāredz un jājūt šķipsnas elastība – vai tā stiepjas vai nē, vai mati pēc izstiepšanas atgriežas sākotnējā stāvoklī, vai mati lūst galos.
Porainības pārbaude.
Matu porainības tests parāda, cik ātri mati uzsūc un zaudē mitrumu. To veic uzreiz pēc elastības testa, kad mati vēl ir slapji. Jāpārbauda, cik ātri mati visā garumā, deniņiem vai tuvāk galiem zaudē mitrumu. Tas mums parādīs sausākās un porainākās audekla vietas, kurās bojājumu dēļ nav molekulārā mitruma un kurām būs jāpievērš īpaša uzmanība, uzklājot sastāvu.
Strādājot tieši ar sastāvu, poraini sausi mati kompozīciju uzsūks kā sūklis un tajā pašā laikā pilnībā izžūs pat pirms visu matu škipsnu uzklāšanas. Šajā gadījumā vietām uz matu šķiedras nepieciešama atkārtota sastāva lietošana.
Cirtu stiprības tests
Matu čokurošanās pārbaude – cirtas stiprība tiek veikta pēc matu žāvēšanas. Brīdī, kad pēc matu žāvēšanas ar fēnu redzam klienta dabīgo loku, jānosaka tās stiprums, tas ir, cik stipras ir savienojuma spirāles matos. Lai pārbaudītu, mēs ņemam vienu no cirtainākajiem pavedieniem un mēģinām to izstiept un iztaisnot, izmantojot suku - liela diametra apaļo ķemmi.
Vieglu loku siltais gaiss iztaisno tikai pāris sekunžu laikā, mati kļūs mīkstāki un elastīgāki. Stingra, grūti iztaisnojama loka ilgi, vairāk nekā 30 sekundes, pretosies iztaisnošanai un arī pēc izstiepšanas mati paliks viļņaini, strukturēti, un mati paliks stīvi.
Ja klientam ir skaidra afro loka vai cietas, blīvas lokas vai biezi mati, šāda pārbaude praktiski nav nepieciešama, uzreiz ir skaidrs, ka taisnojošajai kompozīcijai jābūt pēc iespējas spēcīgākai. Protams, ja kliente vēlas saglabāt lokas, tad izvēlamies Botox vai rekonstrukciju ar minimālu iztaisnošanas pakāpi.
Veicot visas iepriekš minētās darbības - klienta intervēšana, matu apskate, mehāniskās pārbaudes matu bojājumu noteikšanai, varam izdarīt secinājumu par matu bojājuma pakāpi. Kopumā ir piecas matu bojājuma pakāpes.
Matu bojātibas pakapes
1.pakāpē ietilpst dabiski, nekrāsoti mati. Mati ir veseli, spīdīgi, matiem nav ārēju bojājumu, elastības testa laikā tie neizstaipās.
2.pakāpē ietilpst arī dabīgie mati ar nelielu sausumu, šķeltiem galiem, blāvumu, bet arī nestaipās, pārbaudot elastību.
3. līmeņa matu bojājumi ietver matus, kas krāsoti ar ne vairāk kā 3% oksīda. Mati izskatās veselīgi, labi atstaro gaismu un nestaipās, pārbaudot elastību.
4.pakāpē ietilpst mati, kuriem ir redzami bojājumi – sausi bojāti gali, vāji atstaro gaismu, tādi mati elastības testa laikā izstaipās, bet pēc izstiepšanas atgriežas sākotnējā stāvoklī.
5. pakāpe ir maksimālā bojājuma pakāpe. Mati prasa kopšanu gan ārēji, gan iekšēji. Elastības testa laikā tas stiepjas tikpat stipri kā elastīgā lente, bet neatgriežas sākotnējā stāvoklī vai pat saplīst bez īpašas piepūles.
Matu 1. un 2. bojājuma pakāpei var izmantot gandrīz jebkuru sastāvu - Botox, keratīnu, nanoplastiku, enzimoterapiju ,rekonstrukciju (tas ir, jebkuras skābās, klasiskās kompozīcijas, kā arī virsmas aizsargkārtas veidotājus).
3. un 4. pakāpes matu bojājumi izturēs Botox un keratīna uzturvielu sastāvus, kā arī rekonstrukciju, bet nanoplastika nav ieteicama.
5. līmeņa bojājumiem ir stingri aizliegts izmantot karstās tehnikas. Šajā gadījumā var lietot barojošo Botox ar auksto tehniku vai aukstās atjaunošanas kursu, līdz tiek iegūts stabils efekts matu bojājuma pakāpes samazināšanā līdz līmenim, kurā būs iespējams veikt karsto procedūru vai procedūru, izmantojot silta tehnika.
Labam meistaram ir jāsaprot, ka matu pakāpe ne vienmēr ir 100% precīzi parametri. Dabiski mati, nekrāsoti un nekad nav ķīmiski apstrādāti, var būt arī 5. pakāpes bojāti. Un pārāk gaišai blondīnei, dīvainā kārtā, var būt 2-3 pakāpes bojājumi. Vairumā gadījumu matiem gandrīz nekad nav viena bojājuma pakāpes. Biežāk tie ir vairākas pakāpes vienlaikus - piemēram, 2. pakāpe visā matu šķiedrā, pārvēršoties par 3-4 bojājumu pakāpi galiem un 3. pakāpes bojājumu temporālajā un augšējā parietālajā zonā, pārvēršoties par 4. vai 5. bojājuma pakāpi šajās zonās līdz galiem.
Nosakot diagnozi pēc iespējas pareizi, precīzi un protot analizēt saņemto informāciju, matu taisnošanas un atjaunošanas meistars var izvēlēties klienta matiem pareizo sastāvu vai izveidot sastāvu maisījumu, vai izvēlēties jauktu (vai kombinētu) tehniku, kas ir, izmantojiet dažādas kompozīcijas dažādām zonām un bojājumu pakāpēm.